Aktuální pozice

Výchozí stránka > Profil společnosti > Historie společnosti

Hlavní menu


Historie společnosti

Vznik naší společnosti je svázán s datem 1. ledna 1958, kdy byl zřízen odloučený provoz Národního podniku Pramet, závody práškové metalurgie Šumperk, ve Světlé Hoře okres Bruntál. 23. prosince 1970 je tento provoz organizován jako závod pod názvem "Pramet, Závody práškové metalurgie, národní podnik Šumperk, závod Světlá Hora".

V této době byl celý podnik Pramet řízen generálním ředitelstvím VHJ Kovohutě Praha. Závod ve Světlé Hoře nebyl samostatným právním subjektem, ale byl finančně, obchodně, personálně a nákladově řízen ze Šumperka, jeho plány byly odsouhlasovány v souladu s celopodnikovým plánem a závod neměl samostatný komplexní styk s bankou.

1. července 1989 došlo ke zrušení VHJ Kovohutě Praha.

Zásadní změny po roce 1989 a následná privatizace zahájily období převratných změn také v naší společnosti. V březnu 1996 zakoupily Kovohutě Břidličná, a.s. majoritní blok akcií v akciové společnosti Pramet Šumperk, tedy i závod Světlá Hora.

V roce 2000 vznikla samostatná společnost Magnety, s.r.o., která se od 1. dubna 2001 přejmenovala na Magnety CZ, s.r.o., vlastněná britskou firmou CEICO.

Od 1.1.2006 je výroba magnetů součástí akciové společnosti Stamag, a.s.

Od 1.12.2006 je výroba magnetů součástí společnosti Sinomag, s.r.o.

Jazykové verze


design: Enzon